top of page

NÁŠ PŘÍBĚH

Petra Danhelova

O nás

2011 zakladatelka  studia “Hotyoga42”

Studio Hotyoga42 jsem založila po předchozích zkušenostech s tradiční hatha jógou, cvičenou ve vyhřáté místnosti nebo-li hot jógou, kterou jsem jako první přivedla v roce 2006 do České Republiky.

Jdu cestou vnímání toho, že jóga musí mít svobodu, aby se mohla vyvíjet a aby mohla pozvednout naše JÁ k vyššímu stavu vědomí. V momentě, kdy jsem vstoupila do světa jógy, začala jsem v něm objevovat mnoho dalších skrytých a úžasných věcí. A o těchto zkušenostech a poznáních je Hotyoga42. Jógu a její polohy jsem já nevymyslela, a proto jsem i název studia chtěla ponechat jednoduchý. Chtěla jsem se jen něčím odlišit od ostatních studií, abyste věděli, co u nás najdete a kde nás najdete. 

"Ať už je to vaše práce, vaše láska nebo váš život – pokud do toho nevložíte celé své já, nikdy to pořádně nepoznáte."

Když jsem se rozhodovala, který styl jógy budu interpretovat, rozhodla jsem se, že si sama vyberu pro nové studio Hotyogy42 ty nejzákladnější polohy hatha jógy, dechová cvičení a meditace. Začala jsem hlouběji studovat jógu, lidské tělo a jeho funkce, analyzovat svět jógy a postupně se také zabývat meditacemi. Můj život se tím po všech stránkách změnil. 

V každé lekci získáte tolik sebedůvěry, jistoty a víry sami v sebe, kolik si jí dovolíte sami sobě dát. 

V současné době je nespočetné množství studií, která mají ve svém názvu slova – HOT JÓGA. Každé z těch studií má svůj jedinečný styl. Je to vždy o jejich majiteli a jeho nápadu. Zde si každý libovolně určuje, jaký styl jógy bude ve svém studiu klientům nabízet. Někteří vytvoří svoji osobitou sérii, jiní začleňují do praktikování v teple power jógu, ashtanga jógu, vinyasa jógu a nebo jdou osvědčenou metodou „made in china“, zkopírují jiného a je to. Zde je vidět, že možnosti hatha jógy jsou zcela neomezené. 

Hatha jóga vždy byla a je cestou, jak si udržet zdravé, pružné, mladé pohyblivé tělo pro naše stáří. Jako úžasná technologie nám jóga přináší: poznat a rozumět tělu, rozšiřovat naše vědomí toho kdo jsme.

Z mého pohledu, na základě dlouholetých zkušeností u nás i v zahraničí, mohu říci, že ať praktikujete jakýkoliv styl jógy, je vždy důležitá kvalita instruktorů a jak na vás působí atmosféra studia. Zkrátka, kdekoliv je vám skvěle, tam máte být!

  

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA

Jóga je spojením těla, mysli a duše. Zaměřila jsem se na sestavení celého systému poloh tak, aby vám dokonale vyladil tělo. A aby vás informace, které v lekcích získáte o účincích poloh nebo ty duchovního rázu, začaly postupně uzdravovat. Hotyoga42 není jen o tom, dostat se do skvělé fyzické formy, zpevnit povadlé partie a díky pocení a proudění krve pročistit tělo, zjemnit pokožku a skoro doslova spálit tuk tam, kde ho nechceme. Jde v ní také o to, abyste postupně byli schopni spojit fyzické já s duševním a duchovním já a dokázali se zaměřit na sebe!

Každou vteřinu, kdy během lekce posíláte informace ze svého mozku do zapojení správných svalů, se koncentrujete na přítomný okamžik. Dovedete si představit, jak moc si vaše mysl a vy v tu chvíli odpočinete? Kolik energie získáte jenom tím, že ji nevynakládáte zbytečně tam, kde jí není zapotřebí? 

Hotyoga42 vám dodá v dnešní hektické době zklidnění, motivuje vás každým pokrokem v lekci a můžete tu najít i inspiraci pro splnění vašich snů. Hotyoga42 je skvělá jako vybalancování pro vaše oblíbené sporty. Získáte energii k potěšení milovaného protějšku a vašich dětí.​ 

Hoďte starosti za hlavu a vytvořte si každou chvíli ve svém životě takovou, jakou chcete!  

Hotyoga42 je skvělým průvodcem na každý den.

Screenshot 2021-03-04 at 5.54.19
Screenshot 2021-03-04 at 5.54.49
Screenshot 2021-03-04 at 5.54.39
Screenshot 2021-03-04 at 5.54.29
Screenshot 2021-03-04 at 5.55.47
Screenshot 2021-03-04 at 5.56.18

MgA Petra Danhelova

N

Největší učitelé:  SAMOSTUDIUM A ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI

 

Vystudovala Střední pedagogickou školu v Ústí nad Labem a Hudební akademii múzických umění v Praze

BABAADUB:
2021 zakladatelka „BABAADUB“  s Martinem Svozilem

 

JÓGA A PRAXE (20let):

Učitel jógy - akreditace MSMT

2011 zakladatelka  studia “Hotyoga42”

Semináře SADHGURU

SWAMI NARDANAD

Semináře jógy v oblasti: Prány

Posvátná geometrie

Meditace

 

DANHELWEAR:

2005  vznik Danhelwear – kolekce oblečení pro jógu a sport

 

HOTYOGA:

2011 zakladatelka  studia “Hotyoga42”
2005 Bikramyoga Teachers trening Los Angeles (Amerika)

Instruktorka Bikramyogy Sidney (Australie)

Instruktorka Bikramyogy Leicester (Anglie)

2006 zakladatelka a spolumajitelka prvního hot jóga studia v České Republice pod značkou “Bikramyoga Prague”

bottom of page